אשראי והלוואות לעסקים הם מהנושאים המהותיים בבחינת קיומם של עסקים קטנים ובינוניים.

הסיבה לכך הנה שעסקים קטנים ובינוניים נשענים על מתווה עסקי עדין מתוקף היקף העסקים שהם מנהלים, ולכן פעמים רבות הם צורכים סוגי אשראי שונים, בעיקרם הלוואות.

 

נתחיל מההתחלה. מדוע לקחת הלוואה? עסק צריך לדעת ולהבין מדוע הוא מבקש לקחת הלוואה. האם עבור רכישת ציוד? האם במטרה למקד מאמצי שיווק ולמנף את העסק? האם בשל צמיחה מהירה? האם כדי לממן פעילות חדשה? האם בשל בעיה תזרימית נקודתית? האם במטרה לממן פעילות עונתית? האם בגלל ירידה מתמשכת במכירות של החברה? האם מכיוון שהעסק אינו מרוויח?

המטרה היא זו שתשפיע על התוכנית שתלווה לבקשת ההלוואה וכן תיקח בחשבון את סוג, סכום ואורך ההלוואה לצד כושר ואופי ההחזר שלה, היות וישנם פתרונות שונים שעשויים להתאים, בהתאם לצורך וזאת מבחינת סוג האשראי שיילקח, אופי הביטחונות שיידרשו וגובה הריבית.

למשל, לעיתים בעלי עסקים שצוברים הפסדים לאורך תקופה, מאמינים שהלוואה היא זו שתציל את העסק שלהם ובמקום לבצע שינוי מבני, או, להפחית בהוצאות, הם מבקשים הלוואה, לרוב הלוואה גדולה מידי שמקשה עליהם לעמוד בהחזר החודשי בגלל שבסופו של יום, משמעות ההלוואה היא הגדלת ההוצאות החודשיות ויצירת התחייבויות גבוהות מידי עבור עסק במצב כזה עשוייה להעמיד אותו בסיכון רב.

לעומת זאת, יש מצבים שעסקים לוקחים הלוואה ארוכת טווח שמאפשרת להם החזר חודשי נמוך ויחד עם זאת סך החזר גבוה, וזאת כשהם בכלל צריכים הלוואה לתקופה קצרה, או הלוואת גישור, למשל למימון עונתיות בעסק.

pen-543858_1280

רוצים לקרוא עוד? ראו שלושה מאמרים בנושא הלוואות לעסקים.

 

הלוואות לעסקים הם אחד הנושאים שאופק כלכלי מתמחה בהם.

לפרטים נוספים, אתם מוזמנים ליצור קשר.