עוצמה. מדהים לחשוב כמה כוח והכוונה יש במילה הזו. עוצמה שתוכל לשדר ללקוחות, לעובדים, לספקים, למשפחתך וכן גם לעצמך. עוצמה שתוכל להביא אותך לחופש כלכלי.

 

האם חשבת פעם כמה עוצמתי אתה רוצה שהעסק שלך יהיה? כמה עוצמה אתה מביא לתוך העסק שלך? כמה כוח אתה נדרש לגייס כדי לקדם את העסק? כמה עוצמתי העסק שלך בעיני לקוחות? כמה עוצמתי העסק שלך בעיני הבנק? ולבסוף, מה עשית עד היום כדי לגרום לעסק שלך להיות עוצמתי?

 

לפעמים הכל מתחיל שם. כי אם יש עוצמה, יש מספיק כוח להביא את המשאבים הנדרשים (לקוחות ומימון). אם יש עוצמה, יש מספיק כוח לתפעל את העסק כך שיהיה רווחי. אם יש עוצמה, יש מספיק כוח לקדם את העסק בצורה שתתאים לחזון שלך. אם יש עוצמה, אתה יכול לנהל משא ומתן בעמדה שווה. אם יש עוצמה, יש מספיק אפשרויות לתרגם את כל המחשבות והשאיפות שלך לגבי העסק למציאות.

 

לפעמים הכל גם נגמר שם, כי הבאת את כל מה שיכלת לתוך העסק ואתה עדיין חש שהאתגרים רבים. רבים מכדי שתוכל לעמוד בהם. נתת הכל ועכשיו אתה מרגיש מותש ועדין התוצאות לא משתנות.

עכשיו אתה שואל את עצמך מה הצעד הבא? זו בהחלט שאלה טובה וחשובה 🙄 שאגב אני מציעה לשאול אותה לפחות כל אימת שיעד ספציפי שלך יתממש.

 

  • אז ראשית אני מציעה לבחון קודם כל את הנתונים. כלומר, בוא נתרגם את המציאות הנוכחית למספרים ונראה מה היא אומרת מבחינת כסף.

זה שלב שלפעמים מאוד קשה לבצע, כי קשה להסתכל למציאות בעיניים, וזה בין אם העסק רווחי ובין אם לאו.

 

  • לאחר מכן, בוא נתרגם את השאיפות שלך למספרים ונראה איך הן יכולות להשפיע על המציאות הנוכחית וכן כמה השקעה הן דורשות (ראה מאמר בנפרד בנושא הון חוזר).

 

  • בשלב הבא, נבדוק מה החסמים. מה עוצר אותך מלהתקדם? איך הדברים היו נראים במידה והיית מתגבר על החסמים הללו? האם החסמים הם שלך או של העסק או שניהם? מה מהם חיצוניים ומה פנימיים ועל מה ניתן להשפיע?

 

  • אחר כך, נסקור את כל האפשרויות לפריצת דרך וחשוב שתדע שהן קיימות! אנחנו רק צריכים להיות מוכנים להיות פתוחים לשינוי, בדיוק כמו שלפני שעוברים מעבר חצייה עוצרים ומסתכלים ימינה ושמאלה.

 

  • ולבסוף, נבנה תוכנית שינוי. תוכנית העוצמה שלך לעסק. תוכנית שתכלול יישום של האפשרויות הרלוונטיות כולל בקרה ומעקב שיאפשרו לשינוי להפוך למציאות. לעוצמה האישית להפוך לעוצמה העסקית שלך.

–          ליצירת תוכנית פעולה עוצמתית ולמידע נוסף, אתם מוזמנים ליצור קשר כאן.